KONST / Oljemålningar / Oljemålningar 16259397
nr 1625 9397
Fredrik Henkelmann
(1903-1987), Sverige
Oljemålningar, 2 st, Vägar. Signerade. Olja på pannå, yttermått inklusive ram: 45x41 - 51x44 cm
Fredrik Henkelmann, svensk bildkonstnär född 1903 i Luleå, död 1987 i Stockholm.
Utrop:
500 kr
måndag 3 juni 2024
kl 20:07:22
Fredrik Henkelmann
Läs mer om Fredrik Henkelmann